WWW.BIP.GOV.PL
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ  
Menu podrêczne

  • Strona G³ówna
  • Poleæ Ten Biuletyn
  • Powiadom Redaktora
  • Statystyki BIP
  • BIP UM K£ODZKO
  • WWW K£ODZKO

  • Zawarto¶æ Biuletynu
  • Informator Muzeum
  • Bud¿et
  • Wydarzenia
  • Statut Muzeum
  • Regulamin dzia³alno¶ci
  • Regulamin
    ___organizacyjny
  • Uchwa³y
  • Zarz±dzenia Dyrektora
  • Dyrektor Muzeum
  • Osi±gniêcia
  • O¶wiadczenia maj±tkowe
  • Przetargi
  • Zapytania ofertowe

  • Szukaj



    Sprawozdanie opisowe z wykonania zadañ i bud¿etu




     

    Sprawozdanie opisowe z wykonania zadañ i bud¿etu
    Muzeum Ziemi K³odzkiej w I pó³roczu 2005 r.

    Przyznawany w ostatnich latach przez organizatora bud¿et muzealny (dotacje przyznane: 2001 r.- 600 tys. z³, 2002 r. - 640 tys. z³, 2003 r. – 644 tys. z³, 2004 r.- 705 tys. z³) nie pozwala³ na zrealizowanie koniecznych kosztownych remontów obiektu i zakupów inwestycyjnych (m.in.: remont dachu i obróbki blacharskiej, odnowienie elewacji, zakup nowego sprzêtu i programów komputerowych).

    Zatrudnienie (zmniejszone w 1999 r. z 24 etatów do 19) utrzymuje siê aktualnie na poziomie 19 pe³nych etatów (w dzia³ach podstawowych czê¶æ pracowników zatrudnionych jest w niepe³nym wymiarze godzin).

    W projekcie bud¿etu na 2005 r. dotacjê samorz±dow± zaplanowano w wysoko¶ci 877 tys. z³., jako niezbêdn± dla realizacji przyjêtych zadañ. Dotacja przyznana przez organizatora wynosi 720 tys. z³.

    Dzia³alno¶æ merytoryczna - problemy, zagro¿enia i dzia³ania Dyrektora maj±ce na celu utrzymanie dobrego wizerunku placówki.

    Gromadzenie zbiorów i powiêkszanie zasobów bibliotecznych by³o kontynuowane drog± darów i przekazów, a zakupy realizowane stosownie do posiadanych ¶rodków bud¿etowych i ukierunkowane na rozbudowywanie kolekcji wiod±cych i regionaliów.

    G³ówne dzia³ania w okresie sprawozdawczym zwi±zane by³y z uroczysto¶ciami FINIS OPERIS - koñcz±cymi programu obchodów jubileuszu 640-lecia ¶mierci Arnošta z Pardubic 2003-2005 (prace zwi±zane z przygotowaniem sympozjum naukowego i uroczystym posiedzeniem organizatorów, przedstawicieli w³adz samorz±dowych, instytucji i osób wspieraj±cych Obchody,- 11-12 IV 2005) oraz realizacjê nowej wystawy i wydawnictwa Zaczê³o siê w Bad Reinerz. Muzyczne tradycje Dusznik Zdroju (przedsiêwziêcie towarzysz±ce jubileuszowemu 60. Miêdzynarodowemu Festiwalowi Chopinowskiemu).

    Na realizacjê dzia³añ muzealnych pozyskano dodatkowe ¶rodki z nastêpuj±cych ¼róde³ :

    • ze ¶rodków Fundacji Wspó³pracy Polsko-Niemieckiej – wyst±piono o dofinansowanie wystawy i wydawnictwa Zaczê³o siê w Bad Reinerz. Muzyczne tradycje Dusznik Zdroju które uzyskano w wysoko¶ci 71 500,- z³, z czego w I pó³roczu otrzymano pierwsz± ratê dotacji w kwocie 28 tys. z³,
    • z bud¿etu Powiatu K³odzkiego otrzymano dotacjê w wysoko¶ci 700,- z³ na realizacjê zadania publicznego FINIS OPERIS.

    Organizowane nowe wystawy czasowe realizowano przy minimalnym nak³adzie kosztów.

    Z koñcem maja, po dokonaniu niezbêdnej kosmetyki i aran¿acji wnêtrz II p., udostêpniono zwiedzaj±cym ekspozycjê czasow± prezentuj±c± zbiory geologiczne i fotogramy K. Kozakiewicza (70 zdjêæ krajobrazowych oraz 1130 okazów mineralogicznych z rejonu Sudetów). W maju tradycyjnie odby³y siê: X Gie³da Ska³ i Minera³ów - 28 V 2005 oraz XXXII Targi Staroci - 29 V 2005. Muzeum by³o ponadto miejscem szeregu spotkañ i uroczysto¶ci miejskich i powiatowych oraz imprez organizowanych przez towarzystwa spo³eczno-kulturalne maj±ce tu swoje siedziby.

    Przeprowadzono wiosenne porz±dki na dziedziñcu Muzeum (porz±dkowanie trawników i ukwiecenie obiektu). Wykonano bie¼±ce prace remontowe gara¿u (odgrzybianie, malowanie, naprawa pokrycia dachowego) oraz niezbêdne naprawy zwi±zane z awari± samochodu s³u¿bowego (konserwacja nadwozia i wymiana wa³u napêdowego).

    W marcu przeprowadzono przegl±d stanu technicznego rynien i rur spustowych budynku ze wzglêdu na pogarszaj±cy siê ich stan techniczny (pêkniêcia, za³amania, ubytki w rynnach oraz niedro¿no¶æ spowodowana gromadzeniem siê z³uszczonej dachówki). Konieczno¶ci± okaza³o siê natychmiastowe wykonanie naprawy i wymiany czê¶ci rynien i rur spustowych w zabytkowej czê¶ci budynku muzealnego – prace zrealizowano w maju i czerwcu na kwot± 3 600,- z³ + VAT (prace te nie by³y zaplanowane – tryb awaryjny).

    Zgodnie w wymogami obowi±zuj±cych przepisów p.po¿ dokonano przegl±du ga¶nic i hydrantów – zakupiono 10 nowych ga¶nic. Opracowano „Plan ochrony zabytków Muzeum Ziemi K³odzkiej w K³odzku na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych” i przes³ano do akceptacji WKZ.

    W I kwartale br. przeprowadzono porz±dkowanie dokumentacji aktowej wytworzonej w komórkach merytorycznych, administracji i ksiêgowo¶ci za lata 2000-2002. Wydzielon± do przechowywania dokumentacjê przejêto do archiwum zak³adowego.

    Gromadzenie zbiorów drog± zakupów realizowano ze ¶rodków w³asnych. Ogó³em pozyskano w ci±gu pó³rocza 69 obiektów o warto¶ci 7 225,- z³, wszystkie drog± zakupów.

    Wed³ug stanu na 30.06.2005 r. w Ksiêdze Wp³ywu Muzealiów zarejestrowano 5 467 pozycji, a stan muzealiów w rozbiciu na dzia³owe ksiêgi inwentarzowe wynosi 8 923 pozycje w dzia³ach sztuka - 2 320, archeologia - 223, etnografia - 113, varia - 2 715, numizmaty - 2 451, zegary - 481 i przyroda - 620 muzealiów.

    W ci±gu pó³rocza na wystawach w obiekcie muzeum eksponowanych by³o 2 647 obiektów, w tym 1 079 w³asnych i 1 568 wypo¿yczonych z innych muzeów i od osób prywatnych.

    Do 30.06.2005 r. opracowano 168 kart katalogu naukowego (karty podwójne dla 84 obiektów) w dzia³ach varia (55 obiektów) i sztuka (29 obiektów).

    Na wystawy czasowe przyjêto 1 267 obiektów obcych, a poza Muzeum wypo¿yczono 35 obiektów w³asnych – rze¼by Micha³a Klahra St. do MN we Wroc³awiu, fotogramy T. Gmerka do Muzeum w Dar³owie.

    W pracowni fotograficznej wykonano 368 zdjêæ dokumentacyjnych dla 184 obiektów muzealnych. Wykonywano ponadto fotografie i reprodukcje na potrzeby wydawnicze – w³asne, jak te¿ realizowane przez inne instytucje muzealne.

    Prace stolarni dotyczy³y zasadniczo zadañ zwi±zanych z monta¿em i opraw± wystaw oraz bie¿±cych napraw w obiekcie. W ramach w³asnej pracowni zrealizowano 2 wielo-szufladowe szafy archiwalne na mapy i plakaty dla potrzeb biblioteki (warto¶æ szaf 3 500,- z³).

    Prace konserwatorskie – wykonano renowacj± 4 map MZK-V- 568, 912, 1041, 1262 (zlecenie AMC „Sztuka” Katowice). W pracowni stolarskiej odnowiono 2 ramy z pocz. XX w. MZK-V- 2709, 2713.

    Ksiêgozbiór biblioteki powiêkszy³ siê o 119 publikacji o warto¶ci 1 972,- z³ w tym z zakupów pochodzi 28 publikacji o warto¶ci 643,- z³, a z darów 89 o warto¶ci 1 211,- z³ (warto¶æ i stan ksiêgozbioru powiêkszy³y prenumerowane w latach poprzednich czasopisma, których 2 woluminy przyjêto na stan po oprawie introligatorskiej - warto¶æ 118,- z³).

    Pozyskiwano sukcesywnie prasê lokaln± (86 numerów), dokumenty ¿ycia spo³ecznego (399 jednostek), dokumentacje historyczne i ró¿norodne studia niepublikowane dot. regionu (38 jednostek) oraz wycinki i omówienia prasowe (1 077). Wszystkie pozyskane publikacje i materia³y zosta³y zarejestrowane w ksiêgach inwentarzowych biblioteki, skatalogowane (napisano 305 kart katalogowych) i w³±czone do ksiêgozbioru biblioteki, którego stan na dzie³ 30.06.2005 obliczono na 10 092 woluminy, w tym 9 296 publikacji zwartych oraz 796 jednostek materia³ów niepublikowanych (maszynopisy, kserokopie, dokumentacje konserwatorskie).

    Ze zbiorów bibliotecznych skorzysta³o w okresie sprawozdawczym 452 czytelników, którym udostêpniono w czytelni 2 001 publikacji i 66 numerów czasopism regionalnych.

    W bibliotece udzielono 101 informacji bibliotecznych dot. problematyki regionalnej oraz doboru literatury w wybranych zagadnieniach. Kustosze dzia³ów: historycznego, ewidencji zabytków i sztuki przeprowadzili ponad 20 kwerend materia³owych nt historii regionu i zbiorów muzealnych dla potrzeb innych placówek muzealnych, archiwalnych oraz instytucji i osób prywatnych. Dzia³ Historyczny prowadzi³ ponadto muzealne kwerendy archiwalne w zwi±zku z przygotowywan± wystaw± dot. tradycji muzycznych Dusznik Zdroju. Kwerendy prowadzono w AP oraz Muzeum Historycznym we Wroc³awiu, w zbiorach PiMBP w K³odzku, Fundacji Festiwali Chopinowskich w Dusznikach oraz w zbiorach w³asnych.

    Z oferty wystawienniczej i ró¿nych form dzia³alno¶ci upowszechnieniowej (koncerty, odczyty, gie³dy, targi, sympozja, wernisa¿e - ogó³em 125 imprez), prowadzonej w siedzibie Muzeum Ziemi K³odzkiej skorzysta³o w okresie sprawozdawczym ponad 14 tys. osób, w tym mieszkañcy miasta i powiatu oraz go¶cie z kraju i zagranicy.

    Grono 6 276 osób stanowili zwiedzaj±cy obiekt i wystawy w siedzibie w³asnej. Lekcjami muzealnymi i bibliotecznymi (105 zajêæ z 8 tematów dot. miasta i regionu) objêto 2 389 uczniów.

    Poza wystawami sta³ymi (K³odzkie szk³o, Zegary popularne na ¦l±sku XIX/XX w.) w siedzibie Muzeum zaprezentowano 4 nowe wystawy czasowe.

    Poza obiektem – w Muzeum w Dar³owie - zaprezentowano wystawê fotogramów Tomasza Gmerka.

    W ramach wydawnictw zrealizowano 2 tytu³y – informatory do wystaw czasowych oraz 17 druków ulotnych - programów koncertów, zaproszeñ i informatorów dot. muzealnych imprez i spotkañ.

    Omówienie wa¿niejszych wydarzeñ oraz dane statystyczne dot. frekwencji w I pó³roczu 2005 zawieraj³ opracowania za³±czone do niniejszego pisma.

    Opr. L. ¦wist

    K³odzko, dnia 15 lipca 2005

     

    Wa¿niejsze wydarzenia z dzia³alno¶ci Muzeum Ziemi K³odzkiej w K³odzku

    w I pó³roczu 2005 roku.

    Uroczysty Koncert Noworoczny –2 I 2005, koncert pod patronatem Burmistrza Miasta K³odzka w ramach cyklu zapocz±tkowanego w 1999 r. Przygotowany przez instrumentalistkê, wokalistk± i kompozytora– Mari± Pomianowsk± z zespo³em SAN-NIN-TRIO (Warszawa) to podró¿ w czasie i przestrzeni, spotkanie wschodu i zachodu oraz zaproszenie do ¶wiata egzotycznych, magicznych instrumentów. W programie pt. Tañce i pie¶ni na Jedwabnym Szlaku nie zabrak³o równie¿ znanych i lubianych przez wszystkich kolêd.???

    Spotkanie noworoczne z JE ks. prof. Ignacym Decem biskupem ¦widnickim - 28 I 2005, wspó³organizowane przez TMZK w K³odzku oraz Stowarzyszenie Gmin Ziemi K³odzkiej spotkanie przedstawicieli miejscowego ¶rodowiska twórczego oraz gospodarzy miasta i powiatu, w programie koncert kolêd uczniów i szkolnego chóru PSM I st. w K³odzku pod dyr. Katarzyny M?ki.

    Nadzwyczajny koncert artystów Opery Dolno¶l±skiej – 6 III 2005,

    Wykonawcami koncertu byli: Wiktor Gorelikow (bas), Igor So?onienko (skrzypce) i Bu?at Kazanskij (fortepian). Arty¶ci wykonali min. utwory J.S. Bacha, W.A. Mozarta, A Vivaldiego, P. Czajkowskiego, S. Rachmaninowa oraz najpiêkniejsze rosyjskie pie¶ni i romanse.

    Finis Operis – uroczyste zakoñczenie Obchodów 640 - rocznicy ¶mierci Arnošta z Pardubic (1297-1364), 11 -12 IV 2005.

    11 IV – Miêdzynarodowe sympozjum Tradycja Arnošta z Pardubic w kulturze Ziemi K³odzkiej, zorganizowane przez Muzea w K³odzku i Pardubicach oraz Uniwersytet Wroc³awski – CB?iB , Uniwersytet Pardubice oraz Uniwersytet Karola w Pradze.

    W sympozjum wziê³o udzia³ 14 pracowników naukowych reprezentuj±cych stronê polsk± i czesk±.

    12 IV – posiedzenie Komitetów: Honorowego, Wspieraj±cego oraz Organizacyjnego Obchodów 640 - rocznicy ¶mierci Arnošta z Pardubic (1297-1364) podsumowuj±ce obchody jubileuszowe 2003-2005.

    Komitety, w sk³ad których wchodzili min. przedstawiciele muzeów w K³odzku i Pardubicach, w³adz samorz±dowych, ¶rodowisk uniwersyteckich Pragi, Wroc³awia i Pardubic, Metropolici Pragi i Wroc³awia oraz Ambasador RP w Pradze i Konsulowie Generalni RP i RCz odby³ ostatnie spotkanie podsumowuj±e obchody. Spotkaniu towarzyszy³koncert kameralny w wykonaniu R. Hawrylak-Rautenberg.

    W tym samym dniu odby³a siê uroczysta msza ¶wiêta w ko¶ciele Wniebowziêcia NMP – miejscu pochówku abpa oraz uroczysto¶ci nadania imienia Arnoszta z Pardubic auli szkolnej LO w K³odzku, ul. Wojska Polskiego.

    My, K³odzczanie – Romana i Leszek Majewscy - 20 V 2005, spotkanie otwieraj±ce wystawê kolejnych bohaterów z cyklu prezentuj±cego postaci k³odzczan zas³u¿onych dla miasta, u¶ietnione odczytem dra Jacka Potockiego Zagospodarowanie turystyczne Sudetów – tradycja i wspó³zesno¶æ/i>

    Wrêzenie tytu³ów Mecenasa Kultury K³odzkiej i Sponsora Sportu K³odzkiego - 27 V 2004, tytu³y i medale nadawane dorocznie przez Radê Miejsk± w K³odzku w kilku kategoriach wrêczono uroczy¶cie w Ratuszu miejskim. Tytu³ Mecenasa Kultury i Z³oty Medal w zakresie dzia³añ na rzecz ochrony zabytków otrzyma³ p. Stanis³aw S. Stawiarski, który w 2004 r. przekaza³ do zbiorów Muzeum 2 swoje prace olejne o warto¶ci 16 tys. z³.

    Artysta malarz, absolwent ASP w Krakowie – dyplom w 1969 w pracowni prof. H. Rudzkiej-Cybisowej, od lat 70. pracuj±cy i mieszkaj±cy we Francji. Od 1992 posiada swój drugi dom w Micha³owicach na Ziemi K³odzkiej.

    X Gie³da Ska³ i Minera³ów - 28 V 2005, impreza plenerowa na dziedziñcu Muzeum. Najciekawsze okazy i kolekcje honorowane s± Medalami Gie³dy i nagrodami pieniê¿nymi. W 2005 roku w gie³dzie wziê³o udzia³ 30 wystawców wyrobów jubilerskich i kolekcjonerów minera³ów z Polski i Czech, a grono kupuj±cych i ogl±daj±cych liczy³o ponad 1 000 osób. Jubileuszowej X Gie³dzie towarzyszy³o otwarcie wystawy fotogramów oraz zbiorów geologicznych K. Kozakiewicza (Wa³brzych) pt. GEOFASCYNACJE. Wystawa ukazuje piêkno przyrody nieo¿ywionej Sudetów i Przedgórza Sudeckiego.

    XXXII Targi Staroci - 29 V 2005, impreza plenerowa na dziedziñcu i ulicach wokó³ Muzeum. Tradycyjna impreza odbywaj±ca siê corocznie w ostatni± niedzielê maja w ramach Dni K³odzka.

    W 2005 roku przyjecha³o do nas 140 wystawców ze „starociami” z kraju i Europy, a w imprezie uczestniczy³o ponad 3 500 widzów i kupuj±cych.

    Koncert kameralny Zuzanny Pawlaszek - 17 VI 2005, recital pianistyczny 17- letniej mieszkanki Bystrzycy K³odzkiej (kandydatka do Miêdzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie) towarzyszy³ uroczystemu fina³owi plebiscytu „Gazety Prowincjonalnej Ziemi K³odzkiej BRAMA” Na najpopularniejszego polityka, przedsiêbiorcê oraz wydarzenie kulturalne, spo³eczne i sportowe 2004 r. I miejsce w plebiscycie czytelników w kategorii NAJPOPULARNIEJSZE WYDARZENIE KULTURALNE zdoby³o Muzeum Ziemi K³odzkiej w K³odzku za blok imprez jubileuszowych z okazji 640 rocznicy ¶mierci Arnošta z Pardubic.

    Opr. L. ¦wist

    K³odzko, dnia 15 lipca 2005 r.

    Zbiorcze dane statystyczne z dzia³alno¶ci Muzeum i frekwencji w I pó³roczu 2005 roku.

    I. Zwiedzaj±cy obiekt i wystawy:

    a/ ogó³em w siedzibie w³asnej........................... 6 276 osób

    w tym w zorganizowanych grupach.................. 3 230 osoby

    z tego m³odzie¿ szkolna ................................ 3 170 osoby

    zwiedzaj±cy bezp³atnie z liczby ogólnej ........... 2 328 osoby

    b/ wp³ywy z op³at za wstêpy, ogó³em ................ 10 344 z³

    II. Wystawy czasowe w siedzibie w³asnej (nowootwarte):

    ogó³em 4 tytu³y:

    Dziedzictwo ¶redniowiecza na Ziemi K³odzkiej – wystawa pokonkursowa prezentuj±ca plon IX edycji Dolno¶l±skiego konkursu plastycznego, który odby³ siê jesieni± 2004 (organizator: KTO w K³odzku). Do czê¶ci fina³owej dopuszczonych zosta³o ponad 800 prac.

    Na wystawie zaprezentowano ogó³em 36 prac nagrodzonych i wyró¿nionych w trzech kategoriach wiekowych. komisarz: Lucyna ¦wist

    czynna: od 19 stycznia do 11 maja 2005 r.

    My, K³odzczanie – Romana i Leszek Majewscy – cykl spotkañ i wystaw pt. „My, K³odzczanie” zainaugurowano w 1991 r. Imprezy odbywaj± siê corocznie w maju w okresie Dni K³odzka i przybli¿aj± postacie osób ciekawych i szczególnie zas³u¿onych dla miasta. R. L. Majewscy to wieloletni nauczyciele, przewodnicy sudeccy, a tak¿e piloci wycieczek zagranicznych. W swoim dorobku posiadaj± wiele publikacji dotycz±cych regionu. Wykszta³cili dziesi±tki m³odych przewodników, z których wielu pozosta³o na Ziemi K³odzkiej. Wielokrotnie nagradzani za swoj± pracê pedagogiczn± oraz spo³eczn± na rzecz rozwoju turystyki i ochrony zabytków.

    Na wystawie zaprezentowano 47 obiektów, w tym: dyplomy, odznaki, odznaczenia i publikacje oraz 10 plansz z fotogramami i tekstami przedstawiaj±cymi biogramy i dorobek bohaterów.

    komisarz: Tomasz Nowicki

    czynna: od 20 maja do 26 czerwca 2005 r.

    Kazimierz Kozakiewicz: GEOFASCYNACJE – wystawa fotogramów oraz zbiorów geologicznych wa³brzyskiego geologa i kolekcjonera minera³ów. Na wystawie zaprezentowano 70 fotogramów prezentuj±cych piêkno przyrody nieo¿ywionej Sudetów i Przedgórza Sudeckiego oraz 1130 okazów mineralogicznych.

    koncepcja: Kazimierz Kozakiewicz

    komisarz: Krzysztof Miszkiewicz

    czynna: od 28 maja do 23 pa¼dziernika 2005 r.

    Stanis³aw Sacha Stawiarski: Malarstwo – wystawa obejmuje 11 prac olejnych z widokami Ziemi K³odzkiej i K³odzka z lat 2000 – 2005. S. Stawiarski, absolwent ASP w Krakowie – dyplom w 1969 w pracowni prof. H. Rudzkiej-Cybisowej, od lat 70. pracuje i mieszka we Francji. Od 1992 posiada swój drugi dom w Micha³owicach na Ziemi K³odzkiej. Jego obrazy znajduj± siê w kolekcjach prywatnych oraz w k³odzkim Muzeum.

    komisarz: Lucyna ¦wist

    czynna: od 29 czerwca 2005 r.

    II a. Wystawy poza obiektem – 1 tytu³ :

    Ziemia K³odzka w fotografii Tomasza Gmerka - pokaz czasowy w Muzeum Zamku Ksi±¿±t Pomorskich w Dar³owie – 31 fotogramów barwnych (ze zbiorów w³asnych Muzeum).

    czynna: od 23 czerwca 2005 r.

    III. Wybrane formy dzia³alno¶ci o¶wiatowej:

    1/ koncerty kameralne (w tym towarzysz±ce wystawom i spotkaniom) .. .......13....... 1 086 osób

    2/ lekcje muzealne i biblioteczne (8 tematów)..........................................105....... 2 389 osób

    3/ gie³dy, targi (imprezy plenerowe)..........................................................2. ..... 4 500 osób

    4/ sympozja, odczyty (w tym sympozjum Arnosztowe)............................. ...3.. ..... 192 osoby

    5/ fina³y konkursów (historyczny i plastyczny)............................................2......... 188 osób

    ogó³em ........................... 125 ...... 8 355 osób

    *Ponadto Muzeum by³o wspó³organizatorem uroczystych spotkañ i posiedzeñ, organizowanych przez Rad± Miejsk± w K³odzku, Starostwo Powiatowe, TMLiKPW, TMZK, PSM w K³odzku, PTH o/K³odzko, MChM „Lutnia” oraz spotkania dla K³odzkich Seniorów, przygotowanego przez grupê studenck± „Alter-ego” z Uniwersytetu Opolskiego (16 IV 2005).

    IV. Wydawnictwa i druki, ogó³em 2 tytu³y :

    My, K³odzczanie: Romana i Leszek Majewscy – informator wystawy, autor: T. Nowicki, nak³ad: 200 szt., format: 13,5 x 23,5 cm x 4 s., offset - czarno-bia³y.

    K. Kozakiewicz – GEOFASCYNACJE informator-zaproszenie z tekstem K. Kozakiewicza, nak³ad: 600 szt., format 21 x 15 cm, offset barwny + wk³adka z tekstem x 4 s.

    W okresie sprawozdawczym zrealizowano ponadto 17 druków ulotnych - zaproszeñ, afiszy, programów imprez oraz informatorów muzealnych, które realizowano w oparciu o w³asny sprzêt komputerowy, a tak¿e w zak³adzie poligraficznym DTP w K³odzku (2 druki, w tym program Finis Operis).

    V. Zbiory Muzeum (stan na 30.06.2005) – liczba muzealiów ogó³em – 8 923 pozycje.

    VI. Zbiory biblioteczne (stan na 30.06.2005) – liczba woluminów ogó³em – 1 0092.

    Opr. L. ¦wist

    K³odzko, dnia 15 lipca 2005 r.






    Opracowa³/a:

    Zatwierdzi³/a:

    Zamie¶ci³/a:

    Zmiany tre¶ci:
    Na serwerze nie ma pliku archiwalnego30

    Prawa autorskie © BIP - Muzeum Ziemi K³odzkiej w K³odzku Wszystkie prawa zastrze¿one.

    Data publikacji: 2005-09-15 15:22:45
    Aktualizacja: 0000-00-00 00:00:00
    Odslon: 399

    [ Wróæ ]

    Opracowanie skryptu CI Pulsar Dariusz Iwanczyk - 05.05.2005r.

     · Strona G³ówna    ·  Administracja  · 
     

    Obs³uga techniczna C.I. Pulsar